Firmalar Festival Zamanı Neler Yapar?

22 Ekim 2019
Firmalar festival zamanı ne yapar?

İster müşteri olarak isterseniz de satıcı olarak katıldığınız festival zamanlarını bir gözden geçirmenizi isteyeceğiz şimdi sizden. Renkli stantlar, donanımlı satış noktaları, müşterinin ilgisini çekmek için bir pazar esnafı gibi bağırmayan fakat bağırıyormuşçasına müşterisini çağıran alanları düşünün lütfen.


Şimdiki yazımızda bu noktaya nasıl gelindiğine dair bilgiler vermek istiyoruz sizlere. Bir marka kalıcı olabilmek adına her daim görünür olmak için aktiviteler yapmak zorundadır. Bunu reklamla, fuar katılımlarıyla, festival ve şenlik etkinlikleriyle kampanyalarla ve daha sayabileceğimiz birçok aktivite ile gerçekleştirebilir. Hedef; marka bilinirliğini arttırmak ve kalıcı olmaktır. Yıllardır hayatımızda olan büyük markaları düşünün mesela bu kadar biliniyor olmalarına rağmen hala her sene reklam gideri olarak milyon dolarlar harcayarak yerlerini korumaya çalışmaktadırlar. En tehlikeli yer zirvedir ve bunu korumak diğerlerinden de meşakkatlidir. 


Firmaların konumlarını korumak, satış hedeflerini tutturmak, karlılığı arttırmak gibi sonuca ulaştırılması gereken aktivitelerden olan festivalde, sponsor firmaların hangi yolları kullandıklarına göz atalım.


Bir marka ilk olarak bir festival katılımı için hangi ürünlerle ve hangi kitleye hitap edeceğinin analizini yapmalıdır. Bu analiz sonucunda yapılacak olan aktivitenin tam olarak planlaması ve bu planla beraber maliyetlendirilmesi gerekir. Süre, mevsim koşulları, kapalı ya da açık alan oluşu, çalışacak personel sayısı, personelin konaklama, yemek gibi maliyeti de etkileyecek planlamaların yapılması gerekir. Festival alanında konumlandırılacak olan stant da bu planlamaya dahil edilmesi gereken bir diğer ayrıntıdır.


Pro Tanıtım ailesinin bir üyesi olan Pro Desing ile firmanıza ve markanıza özel tasarımlar ile stant ayrıcalığı ile farklılık yaratabilirsiniz. Stantlarınızın depolanması, taşınması, kurulması gibi tüm aşamalar tarafımızdan yapılmaktadır. İnsan kaynakları yönetimi, eğitim, teknik bordrolama, route optimizasyonu ve raporlama, tanzim-teşhir, tadım aktiviteleri, satış destek aktiviteleri, P.O.P lojistiği gibi tüm ekip çalışmalarını sizler için profesyonellikle gerçekleştirmekteyiz. Firmanızın ve markanızın, istediğiniz hedeflere ulaşması için yapması gereken her şey tarafımızdan yapılmaktadır. Personellerinizin hepsinin kendi işine odaklanıp, geri kalan işlerin en kaliteli şekilde yürütülmesi için firmanızı firmamız biliyoruz. 

Geçilmesi gereken tüm yollardan hiçbir aksama olmadan sizin için geçiyor ve hedeflerinizi kendi hedefimiz görüyoruz. 

Önerilen Yazılar