Point of Purchase (satın alma noktası) yani P.O.P tüketicinin marka ve ürün seçimi yaptığı son noktada yani satın alma noktasında satış gerçekleştirmek için yapılan faaliyetlerin tamamıdır.


Marka hatırlatmak gibi planlanmamış alımların gerçekleşmesini sağlamak için yapılan aktivitelerdir. ‘İhtiyaç anında satış’ tam olarak karşılığı olan P.O.P doğru zamanda uygun yerde uygun şekilde tanıtım faaliyetlerinin gerçekleşmesi bütünüdür. Pop lojistiği ise bu aktivitelerinin tamamının gerçekleşmesi için kullanılması gereken materyallerin doğru zamanda doğru yerde doğru şekilde kullanması için çalışmalar veren hizmettir. Pop lojistiğinin en temel unsuru, planlama ve zamanlamadır. Taşınacak olan ürünlerin doğru şekilde kurumlarının gerçekleşmesi ve son kullanıcı ile en doğru zamanda en uygun şekilde temas etmesinin sağlanması için hasarsız bir şekilde paketlenmesi ve taşınması gerekir.


P.O.P lojistiği yönetiminin gerçekleşmesi depolama kurulum ve etkin raporlama, Türkiye’nin her yerinde çözüm olarak sizlere sunulmaktadır. Firmaların markaları ve ürünleri için gerçekleştirecekleri tüm aktiviteler için gerekli olan tasarım, bu tasarımların depolanması, kurulması ve kullanım esnasında ve sonrasında etkin raporlamanın gerçekleşmesi Pro Tanıtım tarafından gerçekleştirilmektedir.


Özellikle fuar ya da festival gibi yoğun çalışma ve kısa sürede yüksek satış hedefleri bulunan alanlarda sorunsuz kurulumlar oldukça büyük önem taşır. İlk hedefi satış ve marjı arttırmak olan firmaların marka bilinirliğini yükseltmek, unutulan değerleri hatırlatmak ve müşteriyi son alıcı haline getirebilmek için yapabilecekleri tüm aktivitelerin donanımsal gereksinimleri Pro Tanıtım tarafından gerçekleştirilmektedir.  P.O.P lojistiği hizmeti süresince raporlama sistemi, firmamızın yazılım aracılığı ile kurduğu sistem sayesinde online programdan takip edilebilmektedir. İhtiyaç anında doğru yerde olmanın ürün tanıtımındaki en büyük etkilerden biri olduğunu bilen firmamız; markanızın markamız olması için çıktığı bu yolda müşterilerinizin ihtiyaçları doğrultusunda ve potansiyel müşterilerinizin marka ve ürüne yönelmesi adına tam donanımlı çözümler üretmektedir.