Markayı farklı alanlarda tanıtmak ya da dönemsel olarak ön plana çıkarılmak istenen ürün için satış destek aktivitelerinden yararlanılmaktadır.


Doğru zamanının belirlenmesi, doğru lokasyonların seçilmesi, doğru personel ve doğru ekipman kullanımı ile en başarılı satış destek aktivitelerini gerçekleştirmek kaçınılmaz olacaktır. Satış destek aktiviteleri kapsamında ürün tanıtım standı, stantların yönetimini gerçekleştiren satış temsilcileri, tadım testleri üniteleri gibi birçok farklı uygulama yapılabilmektedir. İç alan ve dış alan aktiviteleri olarak ikiye ayırabileceğimiz satış destek aktiviteleri özellikle alışveriş merkezlerinde müşteri ile birebir bağlantı kurulabilen satış noktalarında gerçekleştirilebilmektedir. Özellikle gıda sektörü içerisinde birebir sunumu gerçekleştirilebilen ya da tadım aktiviteleri yapılabilen ürünler için satış destek aktiviteleri anlam kazanabilmektedir. Raftan sıcak satış olarak adlandırılan henüz kararını tam olarak verememiş müşterinin, raf başına satış danışmanı tarafından yönlendirilmesi ile satış gücü artırımı gerçekleştirilebilir. Özellikle promosyonel pazarlamanın uygulandığı dönemlerde oldukça etkili olarak gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda, yüksek satış rakamları ve marka bilinirliği hedefine hızlı bir şekilde ulaşılmış olunur. Sampling uygulamaları adı verilen tüketicinin markaya değil markanın tüketici ulaştığı çalışmalarda doğrudan pazarlama uygulaması içerisinde yer alan satış destek aktiviteleri içerisindedir.


Pro Tanıtım firması içerisinde yer alan Pro Design firması satış destek aktiviteleri kapsamında markanıza özel stant tasarım hizmetiyle estetik görüntü ve beraberindeki memnuniyeti sizlere sağlayacaktır. 


Sizler için önemli olan marka bilinirliğini arttırmak ve satış hedeflerini en üst düzeye çıkarmak gayesi markanızı markamız bilen firma bilinci ile hareket eden firmamız için bizim hedefimiz olmaktadır. Satış destek aktivitelerinin tamam için, donanımlı ve yetkin personel teminin, aktivite planlaması, stant oluşturulması, taşınması ve kurulumu, aktivite sonunda değerlendirme, ölçümlendirme ve raporlaması yapılması işlerinin tamamı Pro Tanıtım ailesi tarafından gerçekleştirilmektedir.