Market İş İlanları İzmir/İstanbul

19 Aralık 2019
market_1

Market iş ilanları İzmir gibi ilanlar reyon görevlisine ihtiyacı olan işletmeler tarafından yayınlanmaktadır. Ayrıca market iş ilanları İstanbul bölgesinde de ciddi anlamda başvuru alan bir seçenektir. Süpermarketlerin en aktif personellerinden biri olan reyon görevlileri, marketteki ürünlerle ilgili tüm süreci yakından takip eden kişilerdir. Genelde tam zamanlı iş arayanların başvurduğu market iş ilanları, İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin her noktasında rağbet görmektedir. 

 

Reyon Görevlisi Ne İş Yapar? 

 

Ürün ve rafları sınıflandıran ve reyonları belirli bir düzene göre oluşturan reyon görevlisinin çok sayıda görevi bulunmaktadır. Bunlar; 

·         Reyonlardaki düzeni sağlamak 

·         Temizlik işlerini yürütmek 

·         Reyonların stok takibini yapmak 

·         Mağazadaki ürünlerin perakende ve toptan satışlarının yapıldığı bölümlerde rafları kontrol etmek ve düzenlemek 

·         Ürünlerin teşhirini gerçekleştirmek 

·         Ürünlerin barkod kontrolünü yapmak 

·         Ürün fiyat etiketlerini zamanında güncellemek 

·         Markette gezinen müşterilere aradıkları ürün hakkında bilgi vermek ve doğru yönlendirmek 

·         Reyon müdürüyle koordineli olarak çalışmak 

·         Sorumluluğunda olan ekipman, araç ve gereçleri kullanmak ve diğer iş arkadaşlarının da kullanmasını sağlamak 

·         Ürünlerin standartlara göre yerleşimini sağlamak 

 

Market iş ilanları İzmir konusunda da binlerce tam zamanlı ilana ulaşabilirsiniz. Bu ilanlarda işverenin aradığı kriterler açık bir şekilde ifade edildiği için başvuru süreci daha kısa olabilmektedir. 

 

Reyon Görevlisi Nasıl Olunur? 

 

Reyon görevlisi olabilmek için öncelikle iş ilanlarının takibi yapılmalıdır. Ayrıca bu konuda herhangi bir deneyim gerekmediği için işe başlama sürecinde dikkat edilmesi gerekenler, işveren tarafından aktarılmaktadır. Reyon görevlileri marketlerde, süpermarketlerde ve alışveriş merkezlerinde kolaylıkla iş bulabilir. İşletmelerin genel çalışma prensipleri kapsamında araç ve gereçleri etkin kullanarak müşterilere yardımcı olan reyon görevlileri bu konuda bazı kurslara da katılabilir. 

 

Günümüzdeki pek çok özel kurs kapsamında reyon görevlisi olmak isteyenler için dersler verilmektedir. Bu dersler hem pratikte hem de uygulamada verildiği için market iş ilanları İstanbul başvurularında işveren tarafından da dikkate alınacaktır. Marketler çoğu zaman deneyimli personel arayışında olduğu için en azından bir kurs bitirme sertifikasına sahip olmanız, diğer adaylardan bir adım önde olmanızı sağlayacaktır.