Market İş İlanları İzmir/İstanbul

19 Aralık 2019
market_1


Market iş ilanları İzmir gibi ilanlar reyon görevlisine ihtiyacı olan işletmeler tarafından yayınlanmaktadır. Ayrıca market iş ilanları İstanbul bölgesinde de ciddi anlamda başvuru alan bir seçenektir. Süpermarketlerin en aktif personellerinden biri olan reyon görevlileri, marketteki ürünlerle ilgili tüm süreci yakından takip eden kişilerdir. Genelde tam zamanlı iş arayanların başvurduğu market iş ilanları, İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin her noktasında rağbet görmektedir.  

Market Reyon Görevlisi

Market reyon görevlisi, marketlerde kendilerine teslim edilen ilgili reyonun sorumluluğunu üstlenen kişidir. Marketlerde en aktif personellerden biri olarak nitelendirilen reyon görevlileri, reyondaki tüm ürünler ile ilgili süreci takip eden ve süreçleri kontrol altına sağlayan kişidir. Günümüzde part time olarak çalışmak isteyenlerin market reyon görevlisi olarak çalışmayı tercih ettikleri de bilinmektedir. Market reyon görevlisi çeşitli sorumluluklar üstlenerek market iş ilerleyişine de katkı sağlayan personellerdir.

Marketlerde reyon görevlisi olmak isteyenlerin bu çalışma alanındaki iş ilanlarını da yakından takip etmesi gerekmektedir. Market iş ilanları İzmir ve İstanbul gibi daha büyük şehirlerde çok fazla olup imkânlar da yine çeşitlidir. Bu gibi lokasyonlarda reyon görevlisi olarak iş arama sonucu iş bulması daha kolay olacaktır. 

Reyon Görevlisi Ne İş Yapar? 

Ürün ve rafları sınıflandıran ve reyonları belirli bir düzene göre oluşturan reyon görevlisinin çok sayıda görevi bulunmaktadır. Bunlar; 

·         Reyonlardaki düzeni sağlamak 

·         Temizlik işlerini yürütmek 

·         Reyonların stok takibini yapmak 

·         Mağazadaki ürünlerin perakende ve toptan satışlarının yapıldığı bölümlerde rafları kontrol etmek ve düzenlemek 

·         Ürünlerin teşhirini gerçekleştirmek 

·         Ürünlerin barkod kontrolünü yapmak 

·         Ürün fiyat etiketlerini zamanında güncellemek 

·         Markette gezinen müşterilere aradıkları ürün hakkında bilgi vermek ve doğru yönlendirmek 

·         Reyon müdürüyle koordineli olarak çalışmak 

·         Sorumluluğunda olan ekipman, araç ve gereçleri kullanmak ve diğer iş arkadaşlarının da kullanmasını sağlamak 

·         Ürünlerin standartlara göre yerleşimini sağlamak 

Market iş ilanları İzmir konusunda da binlerce tam zamanlı ilana ulaşabilirsiniz. Bu ilanlarda işverenin aradığı kriterler açık bir şekilde ifade edildiği için başvuru süreci daha kısa olabilmektedir. 

Reyon Görevlisi Nasıl Olunur? 

Reyon görevlisi olabilmek için öncelikle iş ilanlarının takibi yapılmalıdır. Ayrıca bu konuda herhangi bir deneyim gerekmediği için işe başlama sürecinde dikkat edilmesi gerekenler, işveren tarafından aktarılmaktadır. Reyon görevlileri marketlerde, süpermarketlerde ve alışveriş merkezlerinde kolaylıkla iş bulabilir. İşletmelerin genel çalışma prensipleri kapsamında araç ve gereçleri etkin kullanarak müşterilere yardımcı olan reyon görevlileri bu konuda bazı kurslara da katılabilir. 

Günümüzdeki pek çok özel kurs kapsamında reyon görevlisi olmak isteyenler için dersler verilmektedir. Bu dersler hem pratikte hem de uygulamada verildiği için market iş ilanları İstanbul başvurularında işveren tarafından da dikkate alınacaktır. Marketler çoğu zaman deneyimli personel arayışında olduğu için en azından bir kurs bitirme sertifikasına sahip olmanız, diğer adaylardan bir adım önde olmanızı sağlayacaktır. 

Reyon Görevlisi Maaşları

Reyon görevlisi olarak iş yapmak isteyen ve iş arayışı içerisine giren kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri de reyon görevlisi maaşlarının ne aralıklarda olduğudur. Buna göre reyon görevlisi maaşları ortalama olarak aylık 3300 TL'dir. 2021 yılı kapsamında en düşük reyon görevlisi maaşı 2900 TL, en yüksek ise 3700 TL'dir. Market iş ilanlarına bakarak reyon görevlisi alanında iş başvurusu yapılabilir. Market iş ilanları İzmir bölgesi içerisinde çok fazla olmaktadır. Çünkü gerek bireysel olarak yönetilen gerekse de zincir market sistemi içerisinde yer alan marketlerin çok fazla oluşu bu alandaki işçi ihtiyacını da artırmıştır. Aynı şekilde market iş ilanları İstanbul bölgesinde de oldukça fazladır. Her market farklı iş disiplinine ve profiline de sahip olabilir. Bundan dolayı market reyon görevlisi iş ilanlarında mutlaka market hakkında bilgi edinmeli, çalışma koşullarını öğrenmeli ve buna göre başvuru gerçekleştirmelisiniz.

Reyon Görevlisi İş İlanları

Reyon görevlisi iş ilanları İstanbul ve İzmir merkez içerisinde oldukça fazladır. Market sayısının çok fazla olmasından kaynaklı olarak sürekli reyon görevlisi başta olmak üzere çeşitli market pozisyonları için de işçi ihtiyacı olmaktadır. Kariyerine markette reyon görevlisi olarak devam etmek ve bu alanda çalışmalar yapmak isteyenler için reyon görevlisi iş ilanları fazlasıyla araştırılmalıdır. Araştırma yaparken de yine marketin bilgileri, çalışma koşulları gibi çeşitli detaylara da hâkim olmak gerekmektedir. Özellikle de öğrenciler için hafta sonları veya part time çalışma sistemi içerisinde reyon görevlisi olarak marketlerde görev alması kendileri için de iyi olacaktır. İstanbul, İzmir gibi lokasyonlarda bu iş imkânı daha fazla olmaktadır.