Tanıtım Ajansı Nedir, Ne İşe Yarar?

17 Ağustos 2020
Tan_t_m_Ajans_Nedir_Ne_e_Yarar_986x753

Tanıtım ajansı; mağaza ve işletmelerin satış performanslarını en üst düzeye çıkaran oluşumlardır. Tanıtım ajansları daha çok işletmelere doğrudan pazarlama hizmeti vermektedir. Firmalara gerek yerinde gerekse uzaktan vermiş olduğu desteklerle satışlarını maksimum seviyeye çıkarak tanıtım ajansı bununla beraber işletmelere yönetimsel destek de vermektedir. Bir işletmenin tanıtım ajansından beklediği en büyük hizmet Merchandiser hizmetidir. Bu hizmetle beraber tanıtım ajansının görevlerini şu şekilde listeleyebiliriz.

·       Tanıtım ajansı mağazalara müşteri odaklı raf düzeni yaparak ürünleri satışa hazır hale getirir.

·       İşletmelere marka bilinirliği oluşturmak için en uygun fiyat seçeneklerini belirler.

·       Ürünleri belirlenen alanlara en doğru şekilde yerleştirerek kazanç oranını artırır.

Markalar genel olarak üretim konusunda uzmandırlar. Söz konusu satışa geldiğinde işletmeler genelde istediği verimi alamamaktadır. İşte tam bu noktada devreye giren tanıtım ajansları işletmelere profesyonel destek vererek marka temsilini üstlenirler. Pazarlama ve satış alanında olduğunu gibi imalat ve üretim aşamasına da giren Tanıtım ajansları ürünlerin sipariş sonrasın imalat edilmesi ya da dikilmesi başta olmak üzere paketlemesi ve depolanma aşamasında da işletmelere yardım eder.

Tanıtım Ajansı Ne İşe Yarar?

Tanıtım ajansları her sektörden işletmelere destek verebilecek alt yapıya sahiptir. Yukarıda dile getirdiğimiz hizmetler Merchandiser hizmetinin bir bölümüdür. Tanıtım Ajansı üzerinden aynı zamanda market tanıtım hizmeti de satın alabilirsiniz. Market tanıtım hizmeti sayesinde işletmelerle müşteriler arasında bir haberleşme ağı oluşturuyoruz. İşletmelerin yeni çıkardığı ya da yenileştirdiği ürünleri tanıtım ajansı üzerinden marketlerde en ön sıradan sunulmaktadır. Popüler AVM ve marketlerde görmüş olduğunuz ürün tanıtım stantları tanıtım ajanslarının hizmetlerindendir.

Türkiye’de tanıtım ajansı sayısı maalesef çok fazla değildir. Aralarında en iyi en doğru olanı seçmek ise tamamen profesyonellik gerekmektedir. Tanıtım ajansı içerisindeki çalışanların uzman olup olmadığına bakmalı, firmalara reklam ve tanıtım konusunda hizmet verip vermediklerine bakmalısınız. Sonuçta çalışacağınız şirket sizi ve markanızı temsil edecek, ürün ve hizmetlerinizi pazarlayacaktır. Bu nedenle yetkinliği olmayan firmalardan kesinlikle uzak durmanızı öneririz. Tanıtım ajansı ofisi birkaç şehirde olsa da 81 ile hizmet verebilecek altyapılara sahip olduklarını da hatırlatmak istiyoruz.

Tüm tanıtım işlemleriniz ve ajans hizmetleri için https://www.protanitim.com/market-tanitim-ajanslari adresini ziyaret edebilirsiniz.