Bordro Süreçlerini Outsource Etmek Maliyet Avantajı Sağlar Mı?

10 Ocak 2022
bordro_sureclerini_outsource_etmek_maliyet_avantaji_saglar_mi

Bordro süreçleri outsource etmek maliyet avantajı sağlar mı? Sorusu pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Oldukça sorulan bir soruya doğru bir cevap vermek için öncelikle fiyat ve maliyetin ne olduğunu tam olarak bilmemiz gerekiyor. Bu iki kavram aynı gibi düşünülüyor olsa da aynı anlamlara gelmiyor. Tüketici grubunda yer alıyoruz. Bu noktada herhangi bir ürün aldığınız takdirde tek fiyat ile değil aynı zamanda mevcut ürünün kalitesi, kullanım süresi ve hayatımız üzerinde etkisi gibi pek çok detayı inceliyoruz. Bu doğrultuda kısa bir süre geçmeden yenisini almak zorunda kalacağınız ürünler bize göre ucuz fiyatlı olarak görünse de aslında belirli bir miktarda maliyete sahip olmaktadır. Günümüzde karşımıza çıkan bordro hizmeti ile birlikte outsourcing gibi yaklaşımlar ile karşılaşmak mümkün oluyor. Outsourcing kavramı bordro hizmeti veren şirketler doğrultusunda özelleşmiş ve o alanda uzman hale gelmiş sayılmaktadır. Konu bünyesinde uzmanlık oldukça önemli olup beraberinde mevcut mevzuatları takip etme ve şirket dahilindeki mevzuatları nasıl uygulanacağına dair doğru adımlar atmak açısından büyük bir önem arz etmektedir.

Bu alanda uzman olan kişi tam olarak birden çok şirket üzerine çalışır aynı zamanda bu şirket üzerine çeşitli tecrübelere sahip olur. Mevcut bordrolama şirketi üzerinde pek çok şirket farklı hizmetler sunmaktadır. Bu alanda farklı kategoriler altında hizmet sunuldukça farklı bilgiler de ortaya çıkar. Doğrultusunda öğrenilen bilgiler ise tecrübe olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle kriz gibi durumlarda mevcut bu bilgiler büyük bir yükten kurtulma anlamına gelecektir. Bordro süreçleri doğrultusunda pek çok hata meydana geldiği takdirde şirket içerisinde yer alan çalışanlara kadar pek çok kategoride etki oluşturur. Mevcut prosedürler bu kategori altında doğru bir şekilde uygulanmalıdır, aksi takdirde mevcut şirketler Üzerinde büyük cezalar gibi durumlar oluşabilmektedir. Bu kategori içerisinde bordrolama süreçleri titiz bir şekilde ilerleyen kurumlar ile birlikte çeşitli fırsatlar da meydana gelmektedir. Mevcut kurumun doğru bir şekilde hesaplama gerçekleştirilmesi ve çalışanlar üzerinde hak bırakmaması gibi durumlarda şirketin büyümesi açısından önemlidir. Çünkü mevcut faaliyetler doğrultusunda çalışanların performansı ve motivasyonu üzerinde de çeşitli artışlar meydana gelecektir.

Bordro Outsource Etme İşlemi

Şirketler üzerinde bordro süreçlerini outsource yaptığınız takdirde şirket üzerine pek çok avantaj elde edilir. Örneğin herhangi bir yazılım ya da personele ihtiyaç bulunmaz. Aynı zamanda şirket üzerine gerçekleşen işlemler doğrultusunda rapor gibi detaylar uzun uğraşlar istemez. Kısacası hata oranı büyük bir azalma gösterirken beraberinde sorumluluk gibi durumlarda azalır.

Tüm bu bilgiler doğrultusunda bordro sürecini outsource ettiğimiz takdirde uzun süre rahatlık vaat edilir. Mevcut fiyatlar doğrultusunda pahalı gibi görünse de sizler için uzun zamanlar avantajlardan bahsetmek mümkün hale gelir. Uzun süre kullanım imkanı ile birlikte rahat bir süreç sizi beklemektedir.