Pop Lojistiği Avantajları Nelerdir?

25 Ağustos 2021
pop_lojistigi_avantajlari_nelerdir

 

Satın alma noktası olarak Türkçeye çevrilen P.O.P. yani Point of Purchase, kısaca mağaza içi pazarlama türlerindendir. Mağaza içerisinde potansiyel alıcıların dikkatini çekmek için planlanmış ve tasarlanmış bir alandır. Promosyon stantları, raflardaki broşürler ve tadım stantları Pop lojistiği kavramına örnek olarak verilebilir. Bu alanlar müşterinin ürünü seçip satın aldığı en kritik noktalar olarak bilinmektedir. Bu nedenle de satış ve pazarlama çalışmalarının adımları içerisinde yer almaktadır. Doğru bir strateji ile büyük bir müşteri kitlesine ulaşma imkânı sunmaktadır.

Pop Lojistiği

Pop lojistiği temelde müşterileri belli bir noktaya odaklamaya ve ürünü satın almaya yönlendirmek için kullanılmaktadır. Satın alma fikrine doğrudan etki eder. Satın alma noktası alanları, ürünler için ek bir alan oluşturma avantajına da sahiptir. Ürün konumlandırma, kurulum ve satış sonrası hizmeti de Pop lojistiği süreci içerisinde yer almaktadır. Tedarik sürecinin başından ürünün son kullanıcıya ulaşmasına kadar geçen tüm aşamaları kapsamaktadır. %100 müşteri memnuniyetini garanti eden bir hizmettir.

Bir satın alma noktası teşhirinin en temel amacı, tüketicilerin dikkatini çekmek ve bununla beraber alışveriş deneyimlerini de iyileştirmek olarak belirlenmiştir. Ürünlerinizi direkt olarak müşteriye sergileme imkânı sunmaktadır. Bununla birlikte bir marka adı oluşturmak, ürünlerinizi tüketicilerin zihninde olumlu bir şekilde konumlandırmak için uygulanan doğru bir stratejidir. Burada önemli olan tüm işleyişin sorunsuz tamamlanmasıdır.   

Özellikle geniş bir hedef kitleye sahip markalar Pop lojistiği avantajlarından faydalanmaktadır. Çünkü bu satın alma noktaları tam aranan çözümü sunmaktadır. Görsel olarak çekici POP vitrinleri oluşturarak, müşteriler üzerinde önemli bir etki bırakabilirsiniz. Satış noktası teşhirleri, raflara en uygun şekilde yerleştirilebilen ürünlerdir. Bugün pazarlama kavramı, ürünlerinizi satmanıza ve satış hacmini artırmanıza yardımcı olmak için iş dünyasında çok önemlidir. POP lojistiği bu bağlamda ürünlerinizin satışını teşvik etmek için bütçeye uygun pazarlama fikirlerinden biridir.

POP lojistiği ile ürünler depodan çıkar ve direkt olarak dağıtım noktasına iletilir. Böylece hasar görmeden tüm ürünleriniz güvenle yerine ulaşır. Teşhir ürünleri ile raflar hazırlamak, tıpkı bir dergide yayınlamak ya da bir reklam panosuna yerleştirmek gibi, markanızı etkili bir şekilde tanıtacaktır. Ürününüzün rekabette öne çıkmasını garantileyen ve estetik açıdan çekici olma avantajını sunan pazarlama araçlarından biridir.

Pop Lojistiği sürecinin başından sonuna kadar sorunsuz bir şekilde yürümesi ve satın alma noktası teşhirlerinin avantajları hakkında daha fazla bilgi edinmek için hemen Pro Tanıtım ile iletişime geçebilirsiniz!

Detaylı bilgi için https://www.protanitim.com/p-o-p-lojistigisayfamızı ziyaret edebilirsiniz.