Tadım Aktiviteleri Nedir?

19 Aralık 2019
Tadım aktiviteleri nedir?

 Alışveriş merkezi ya da markete girdiğinizde karşınızda görmekte olduğunuz tadım aktiviteleristandartları, ‘ağzına bir lokma atayım da geçeyim’ diyebileceğiniz yerler olarak bilinir. İşin aslının hiç de öyle olmadığını sizlere uzun uzun anlatmak isteriz.

 

Markası ne olursa olsun, firmalar ürünlerini bulundukları bölgelere göre farklı hedef alıcılara aynı satış aktiviteleri ile ulaştırmak isterler. Büyük mağaza zincirleri olan marketlerde ya da bölgesel ya da mahalli marketlerde kitleye göre değişen sunum şekilleri görmekteyiz. Tanıtım organizasyon firmaları gerek tanıtım aktivitelerinde gerek tanzim teşhir de gerekse satışı destekleyen tüm aktivitelerde, yöresel farklılıkları ve bölgesel değişkenleri göz önüne alarak planlama yapmak durumundadır. Ana teması değişmeyen bu aktivitelerden farklı şekillerde hizmet almak mümkündür. Bizim yapmakta olduğumuz iş, Türkiye'nin en ücra köşesinde dahi bulunan markete Türkiye'nin her yerinde uygulanan satış teknikleri ile standart halinde hizmet sunmaktır.  İşin tanım ve tanıtım kısmını geçtikten sonra biraz daha görsel açıdan baktığınızda, bir alışveriş merkezine ya da bir markete girdiğinizde tadım aktiviteleri stantlarının yanından "aslında biz yemiyoruz" diyerek geçtiğinizi, fakat kokusunun bile o an çok cezbedici olduğunu biliyoruz. İşte aslında firmaların hedef kitlesi o "yemem" diyen kitledir. Markayı bilen ve sadık müşterilerin memnuniyetini arttırmak, tanımayan ya da alıcı olmayan müşterinin de ilgisini çekmek işinin bizzat kendisidir.

 

Tadım aktiviteleri sırasında, personellerin giyimi, eğitimi, alabilecekleri sorulara verecekleri cevapları, olması muhtemel olumsuz tepkileri yönetebilme yetenekleri gibi birçok konuda eğitimli olmaları tarafımızdan sağlanan eğitimlerle gerçekleştirilmektedir.

Planlamanın ve işleyişin muhteşem yapıldığından emin olduktan sonraki aşamada yani kurgu ve dizayn aşamasında da farkımızdan bahsetmeden geçemeyeceğiz. Pro Tanıtım ailesinin bir diğer üyesi olan Pro Desing, firmanız ve markanız için özel tasarım stantları ile sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.  ‘Markanız markamızdır’ diyen Pro tanıtım sizin müşteriniz bizim müşterimiz diyen zihniyetiyle sizin hedeflerinizin gerçekleşmesini hedef bilmektedir. Pro Tanıtım firmasından edinebileceğimiz insan kaynakları yönetimi, eğitim, tanzim teşhir, tadım aktiviteleri ve teknik bordrolama gibi hizmetlerin tamamı aynı profesyonellikte istediğiniz hedeflerinizden şaşmadan gerçekleştirilecektir. Müşterileriniz markanızı hasretle beklerken biz de markanızı sahiplenmek için sabırsızlanıyor olacağız.