Merch İş İlanları İzmir

19 Aralık 2019
Merchandising_500x470

 

Merch anlam olarak, aktivite demektir. Ayrıca en bilinen tanımıyla ‘satıcı’ şeklinde adlandırılır. Ülkemizdeki pek çok sektörde Merch kavramı yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bununla birlikte Merch iş ilanları İzmir konusunda araştırma yapanların bazı bilgilere ihtiyacı olacaktır. Öncelikle gıda ve elektronik sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin yanı sıra ilaç firmaları ve daha pek çok alanda çalışma yapan şirketler, Merch adı altında iş ilanı yayınlamaktadır. Merchandiser, firmaların ürünlerini son tüketiciyle tanıştığı her bölümde, markanın çıkarları doğrultusunda çalışmalar yapmaktadır. 

 

Merchandiser Ne İş Yapar? 

 

Merchandiser, markaların canlı reklam çalışmalarını yapan kişidir. Bununla beraber temsil edilen markanın ürünlerinin bilinirliğini artıran Merchandiser, müşterilere fiyat avantajı sunarak ürünlerin satışını gerçekleştirir. Bu bakımdan Merch iş ilanları İzmir bölgesinde ciddi anlamda artmaya başlamıştır. O halde firmalar, kendini temsil edecek profesyonel Merchandiser’lara ihtiyaç duyarken bu ihtiyaçlarını da tam zamanlı iş ilanları üzerinden paylaşmaktadır. 

 

Merchandiser’lara Neden İhtiyaç Duyulur? 

 

Merchandiser, satılacak ürünleri raflara koyarak müşterilere en güzel şekilde sunan kişidir. Ayrıca rakip firmalar arasında araştırmalar yaparak gerekli raporu oluşturan Merchandiser, bu raporlar doğrultusunda yeni aksiyonlar almaktadır. Temsil ettiği markanın ürünlerini yakından tanıyan bu personeller, stratejik planlamalar oluşturur ve ürünlerin raflardaki durumunu denetler. Gerekli düzenleme işleriyle beraber ve stok durumlarını da kontrol eden bu kişiler daima çalıştığı markanın ürünlerini ön plana çıkarmak amacıyla hizmet vermektedir. 

 

Merchandiser Hangi Kriterlere Sahip Olmalı? 

 

Her şeyden önce bir Merchandiser, duruşu itibariyle dikkat çekmelidir. Ayrıca insan ilişkilerinde sosyal olması gereken bu kişilerin güler yüzlü ve sempatik kişilikler arasından seçildiği unutulmamalıdır. Merchandiser olarak işe başlayacak olanlarda deneyim kriteri de aranmaktadır. Bu yüzden daha önce Merchandiser olarak çalışanların Merch iş ilanları İzmir bölgesinde rahatlıkla iş bulabileceği unutulmamalıdır. 

Merch’ler, firmaların ürünlerinin sergilendiği reyon kısmında çalışmaktadır. Aynı hedef için çalışmalarına devam eden bu kişilerin tek hedefi, tüketicilere en iyi hizmeti sunabilmektedir. Bu süreçte ürünlerin eksiksiz tanıtılması ve müşterilerden gelecek tüm soruların yanıtlanması çok önemlidir. Sizler de Merch iş ilanları konusunda internet üzerinden paylaşılan çok sayıdaki platformdan başvurularınızı firmalara iletebilirsiniz. 


Önerilen Yazılar