Tadım Aktivitesi Nedir, Ne İşe Yarar?

04 Ocak 2021
tadim_aktivitesi_nedir_ne_ise_yarar

Tadım aktiviteleri, markaların yeni ürünlerini tüketicilere tanıtmak için gerçekleştirdikleri organizasyonlardır. Bu organizasyonlar geniş bir etkinlik olabileceği gibi marketlerde kurulan tadım stantları üzerinden de yapılabilir. Tüketiciler her ne kadar bir markette gördükleri ürünleri tadına bakıp geçme olarak nitelendirseler de birçok marka için tadım aktivitesi marka bilinirliğini arttırmada çok önemlidir.

Piyasaya yeni bir ürün sürdüyseniz ve ürününüzün kalitesine güveniyorsanız insanların bir defa tadım yapmasını sağlamalısınız. Bunun için de ürününüzü en uygun yerler olan marketlerde tanıtmanız doğru olacaktır.

Tadım etkinlikleri büyük zincir marketlerde olabileceği gibi mahalle bakkallarında da gerçekleştirilebilir. Bu tamamen işletmenin bütçesi ve hedef kitlesinin bulunduğu yere göre değişmektedir.

 Tadım Aktivitesi Ne İşe Yarar?

Tadım aktiviteleri, son zamanlarda gıda sektöründe artan rekabetle birlikte işletmelerin yeni ürünlerinde en çok tercih ettikleri pazarlama yöntemleri arasındadır.

 Tadım aktivitelerinin temel işlevi şu şekildedir;

·       Ürün ve markanıza ait bilinirliği arttırır. Markanızın akılda kalıcı hale gelmesini sağlar.

·       Belirli ürünlerin dönemsel olarak satış hareketliliğini arttırır. Mesela yılbaşı yaklaştığında açılan bir kuruyemiş tanıtım standı ürünlerin satışını ve marka bilinirliğini arttıracaktır.

·       Tadım aktivitesinin en önemli işlevlerinden biri de ürünü direkt olarak potansiyel müşterilere beğendirerek satın almaya yönelmesini sağlamaktır.

·       Bu aktiviteler ile ürünü satın almayı düşünmeyen müşteri kitlesinin ürünü satın alması sağlanabilir.

·       Ürünün rakiplerini geçerek piyasaya hızlı bir giriş yapmasını sağlar.

Tadım Aktivitelerinde Personel Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Tadım aktivitelerinde personel seçimi çok önemlidir. Müşterilerin ürünü beğenmesi kadar personelle iletişimleri de ürüne yönelik tutumlarını etkiler. Bu yüzden tadım aktiviteleri profesyonel bir personel tarafından yürütülmelidir.

Pro Tanıtım olarak tadım aktiviteleri düzenlerken bu alanda deneyimli ve eğitimini tamamlamış personellerimize görev veriyoruz. Ayrıca tercih ettiğimiz personel sektörünüzle ilgili bilgi sahibi de oluyor.

Bir ürünü ilk kez tadan kişilerin elbette bazı soruları olacaktır. Bu yüzden ürününüz hakkında gelecek tüm sorulara cevap verebilecek ve müşteriyi memnun edebilecek personellere görev veriyoruz.  Ayrıca iletişimi güçlü olan ve sunum konusunda başarılı kişileri tadım stantlarınızda görevlendirerek ürününüze olan ilgiyi arttırıyoruz.

Tadım Aktivitelerinde Hijyen ve Sunumun Önemi

Tadım aktivitelerinde ürününüze güvenmeniz tek başına yeterli değildir. Öncelikle insanların ürünü tatması için sunum çok önemlidir. Sunum etkileyici ve estetik olmalıdır. Ayrıca sunum sırasında tüm hijyen kurallarına dikkat edilmelidir.

 Tadım stantlarında yer alan personellerimiz tüm hijyen kurallarına dikkat etmektedir. Ayrıca sunum için ürününüzün yapısına uygun hazırlık yapıyoruz.  Tamamen hijyenik bir ortamda yapılan etkileyici bir sunum ile potansiyel müşterilerinizi müşteriniz haline getiriyoruz.

Personellerin kıyafetleri de sunuma uygun olarak seçilmektedir. Ayrıca sunum öncesi hazırlık süreci, sunum süreci ve sonrası hakkında sizlere detaylı olarak rapor veriyoruz. Ürünlerinizin etkili şekilde tanıtımı için profesyonel tanıtım aktiviteleri için https://www.protanitim.com/tadim-aktivitelerisayfamızdan bilgi alarak bize ulaşabilirsiniz.