Satış Destek Nedir?

19 Aralık 2019
iliski_odakli_satis_baltas_grubu

 

Bir bankanın veya firmanın satış hedeflerinin gerçekleşmesi amacıyla, müşterilerine hizmet ve ürün tanıtımının yapılmasını sağlayan çalışmalara satış destek adı verilir. Hedeflerin gerçekleştirilmesi için şube performanslarını takip etmek ve firmaların dönemsel stratejilerini belirlemek, satış destek uzmanlarının görevidir. Pro Tanıtım olarak alanında uzman ve bugüne kadar birçok firmaya satış destek hizmeti sunmuş olan çalışanlarımızla hizmet vermeye devam ediyoruz. 

 

Satış Destek Uzmanı Kimdir? 

 

Yukarıda belirtilen tanıma göre, şirketlerin satış hedeflerinin gerçekleştirilmesi için şubelerdeki tüm performans değerlerini takip eden kişidir. Firmaların dönemsel stratejilerini de belirleyen satış destek uzmanlarının çok sayıda görev ve sorumluluğu bulunmaktadır. 

 

Satış Destek Uzmanının Görevleri Nelerdir? 

 

Firmalar, satış hedeflerine ulaşabilmek için satış destek uzmanına ihtiyaç duymaktadır. Bu kapsamda satış destek uzmanının görevleri aşağıdaki gibi sıralanmaktadır; 

 

·         Şirket içinde gerçekleştirilen toplantıların kayıtlarını tutmak 

·         Söz konusu toplantılarda alınan kararların firma personeline iletilmesini sağlamak 

·         Firma ve müşteri arasındaki iletişim sürecini kontrol etmek 

·         Firmanın satış birimine ait olan projelerin hızlıca sonuca ulaşmasını sağlamak 

·         Takip sürecini yönetmek 

·         Hazırlanan ya da gelen siparişlerin ilgili firma politikasına uygun olarak sisteme girişini sağlamak 

·         Firma deposunda yer alan ve sevkiyat için bekleyen siparişlere ait sevk emirlerini takip etmek 

·         Ofis düzenini sağlamak 

·         Firmanın prosedürlerinde yer alan maddelere uygun bir şekilde çalışmaları tamamlamak 

·         Siparişlerin müşteri tarafından teyit edilmesini sağlamak ve bu siparişlerin bilgisayar ortamına girmek 

 

Satış Destek Hizmeti Neden Alınmalı? 

 

Firmalar hedefledikleri satış rakamlarına ulaşabilmek için satış sürecini sürekli desteklemelidir. Ayrıca marka bilinirliğinin artırılması için pek çok etkinliğe ihtiyaç duyulmaktadır. Reklam hizmetleri başta olmak üzere AVM stant sergileme, promosyon hizmetleri ve tadım aktiviteleri gibi durumlar da başarılı bir şekilde yönetilmelidir. 

Firmamız satış destek uzmanlarının eşliğinde bu konuların tamamını profesyonel olarak sürdürmektedir. Ayrıca satış organizasyonlarında ürünlerin tanıtımı, piyasaya olan uyumu ve analiz gibi çalışmaları da yine Pro Tanıtım şirketimizden alabilirsiniz. Son olarak satış desteği sürecinde verilecek hizmetlerin, tamamen hedeflerinize yönelik gerçekleştirildiğini ve tanıtım şirketimizin garantisi altında olduğunu unutmayın.