Satış Destek Aktiviteleri Nelerdir?

19 Aralık 2019
tanzim_teshir

Ürününüz ya da markanız ne kadar bilinir olursa olsun, güveni pekiştirmek ve kalıcılığı sağlamak açısından satış destek aktivitelerine ihtiyacınız vardır. Aynı mantıkla yeni bir ürünün satışa çıkması aşamasında da tanıtımın gerçekleşebilmesi ve yeni ürünün bilinirliğini sağlamak için yine satış destek aktivitelerine ihtiyacınız olması kaçınılmaz olacaktır. 

O halde satış destek aktiviteleri nelerdir? Bir bakalım.

Satışın desteklenmesi, planlanan satış hedeflerinin gerçekleşmesi ve marka bilinirliğinin arttırılması için yapılan her etkinlik satış destek aktivitelerinin bizzat kendisini oluşturmaktadır. Reklam hizmetleri, promosyon hizmetleri, avm stant sergileme, tadım aktiviteleri gibi hizmetler satışı destekleyen aktiviteler arasında yer alır. 

Aktiviteler kadar bu aktivitelerin planı da önemlidir. Satış organizasyonun temelini satış yapılacak ürünün tanıtımı oluşturur. Pro tanıtım ailesi sizler için satışa ürününüz ya da markanız için ilk olarak piyasa uyumu ile ilgili bir analiz yaparak bir planlama işine başlıyor. Planlama süreci genel hattıyla; satış destek aktivite personellerinin seçilmesi, eğitimi ve gerekli donanımın sağlanması (kıyafet, tanıtım gereçleri gibi), aktivitenin zamanlama planlamasının yapılması, saha aktivitesi için depolama, kurulum gibi ihtiyaçların planlanması şeklinde devam edecektir. Planlama yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli detay, özellikle zincir mağaza ya da markalar için başlatılacak sürecin, eş zamanlı yapılacak ise organizasyonun sorunsuz gerçekleşmesidir. Amaç satış ve kar marjını arttırmak olduğuna göre tüm bu aktiviteleri maliyeti aşmadan, sorunsuz geçirmek kural olarak belirlenmelidir. 

 

Merkez ofisimiz İzmir, İstanbul ve Ankara ofislerimiz ile Türkiye’nin her köşesine sağladığımız hizmetlerimiz ile sizin amacınız olan satış ve kar marjı hedeflerinizi kendi hedefimiz bilerek hareket ediyoruz. İnsan kaynakları yönetimi, satış destek aktiviteleri, tanzim ve teşhir, tadım aktiviteleri, P.O.P lojistiği, eğitim, route optimizasyonu ve raporlama Pro Tanıtım'ın uzmanlık alanı olup, Pro Desing ile markanız için özel endüstriyel tasarım, dijital baskı ve iç mimari hizmetlerinden ve Newo’nun yaratıcı fikirleri ile reklam hizmetlerinden aynı profesyonellikte ve mutlak memnuniyet ilkesiyle yararlanabilirsiniz. Sizin hedeflerinizi kendimize hedef bilerek çıktığımız bu yolda hepimiz hedeflerimize ulaşmış olmanın mutluluğun yaşayacağız.